Mutfak Foni

Her Mutfak Özeldir

0
Your Cart

ÇAYDANLIKLAR

Çaydanlık

En leziz çay en iyi çaydanlıkta demlenir. Tamamen sizin tarzına bağlı olarak birçok çaydanlık çeşidinden birini tercih edebilirsiniz. Misafirlerimize ikram edeceğimiz Tiryakisine aile boyu çelik çaydanlık, ufak bir mola için mini boy çelik çaydanlık tercih edebilirsiniz. Toplumumuzda çay vazgeçilmezdir.

Farklı malzemelerden üretilen çaydanlık takımlarında çelik çaydanlık modelleri ilk sırada yer alır. Kolay temizlenebilmesi kalın kapsül tabanı sayesinde çayı uzun süre sıcak tutabilmesi can alıcı özelliklerindendir. Farklı boylar olmasına rağmen en çok aile boyu ve mini boy çelik çaydanlıklar çok tercih edilir. Kalabalık davetler için aile boyu çelik çaydanlık seçilirken kısa molalar için ise mini boy çelik çaydanlık tercih edilir. Çelik çaydanlıklarda sapların hangi malzemede tercih edileceği önemli detaydır. Bakalit saplar el yakmaz fakat eğer ocakta ateşi fazla açarsanız çaydanlık etrafında yukarı doğru bakalit sapların ömrünü kısaltabilir. Çelik çaydanlıkta metal saplar ömürlüktür. Kullanım esnasında ellerimize dikkat etmekte fayda var. Çelik çaydanlıklarda temizlik ise ovucu malzemelerle çok rahatlıkla gerçekleştirilir. Bulaşık makinesinde yıkanmasında sakınca yoktur.

Cam çaydanlık modelleri çok şık çok zarif bir tercihtir. Camdan gelen sağlık burada da kendini hissettirir. Şeffaf oluşu hep çok şık bir görüntü hem de kolaylık sağlar. Çayın dem alıp almadığını takip açısından pratiktir. Cam çaydanlık temizlik açısından tahmin ettiğinizden kolaydır. Makinede yıkanabileceği gibi elde de yıkanması çok rahattır.  Cam çaydanlık kullanırken dikkat edilmesi gereken konu ani ısı değişimlerine dikkat etmektir.

Emaye çaydanlık modelleri

Nostaljik bir tercih olan emaye çaydanlıklar canlı renklerde ve desenlerdedir. Eskileri anımsatan bolca renk ve desen sunan emaye çaydanlıklar her evde olmalıdır. Aile boyu emaye çaydanlıklar metal kulp ya da bakalit kulp seçeneği ile beğeninize sunulmuştur.  Kullanım esnasında el yakmaması için metal kulplara silikon aparat ile kolaylık sağlanmıştır. Emaye çaydanlıklarda temizlik çelik çaydanlıklarda olduğu gibi gayet pratiktir. Makinede yıkanabileceği gibi elde ovucularla da temizlenebilir.

Çaydanlıklar sadece çay demlemek amaçlı değildir. Bitki çayı demleme maksatlı da rahatlıkla kullanılabilir. Başka amaçlar içinde kullanılabilen çaydanlıklar her genç kızın çeyizinde ilk tamamladığı parçalardandır. Çeyiz hazırlığı yapan gelin adaylarına tavsiyemiz 3 farklı boy çaydanlık almaları yönündedir. Aile boyu çaydanlıklarda çelik çaydanlığı, orta boy çaydanlıklarda emaye orta boy çaydanlıkları ve en son olarak küçük boy cam çaydanlıkları tercih etmelidir. Mutfakfoni mağazamızda her model çaydanlıklara uygun fiyatlarla sahip olabilirisiniz.

Gösterilen sonuç sayısı: 3