Mutfak Foni

Her Mutfak Özeldir

0
Your Cart

ÇAY BARDAKLARI

Çay bardağı
Çay bu coğrafyada; vazgeçilmez, ifadesi kuvvetli, hayatın önemli bir parçası. Çay ikramı, çayın ikram edilme, şekli çok önemli bir seremonidir. Bu seremoniye gösterilen özen ikram sahibinin misafire verdiği kıymeti gösterir. Bizi yansıtan tasarımlarla çay bardakları bizi temsil eden kıymetli göstergelerden biridir. Çay bardaklarının kalitesi kullanılan renkler, desenler iyi bir cam bardağa nakşedilen tasarımlar önemli detaylardır. Kaliteli çay bardaklarına zamanın en iyi tasarımları en trent renkleri uygulandığında biz de olmazsa olmaz duygusuna karşı koyamayız.
Hangi çay bardağı?
En iyi içimi cam çay bardağı ile yakalarız. Sağlıklı, saf ve temiz hissi cam çay bardağında ilk tercih sebebidir. Farklı zamanlarda farklı tasarımlar moda olsa da ne çok küçük, ne de çok büyük olmayan modeller her zaman illaki dediğimiz modellerdir. İnce belli alt kısma nazaran ağız kısmı daralan çay bardakları çokça tercih edilen modeldir. İnce belli çay bardağında bu modelin tercih sebebi çayın soğumasını geciktirmesidir. Mutfakfoni mağazalarında bu önemli detaylar dikkate alınarak ürün koleksiyonları hazırlanır ve sizlerin beğenisine sunulur.
Birçok çay bardağı takım olarak satılmaktadır. Çay tabağı ve çay bardağı ayrıca arayıp kombinlemekle uğraşmamak adına Mutfakfoni mağazamızda sizin için seçilen çay takımlarını inceleyip, zevkinize uygun çay takımlarına uygun fiyatlarla sahip olabilirsiniz.
Çay Bardağı nasıl yıkanmalıdır?

Çay çok tükettiğimiz için bardaklarımız da haliyle nasıl yıkanması ile ilgili birçok yöntem gelişti. Sıkça kullanılan ve yıkanan bardaklar matlaşabilir, çayın etkisiyle sararabilir. Bunu engellemek için dikkat edebileceğiniz birkaç detay var elbette. Öncelikle kullandığınız çay bardaklarının dibinde hiç çay kalmamasına dikkat etmeliyiz. Bu şekilde bekleyen bardakların zamanla sararması kaçınılmaz olabilir. Bardağın parlaklığını geri kazanmasını istiyorsanız çamaşır suyunda bekletebilir, sirkeli su ile ovalayabilirsiniz. Bulaşık makinesi kullananlar kullandıkları temizlik malzemelerini seçerken dikkatli olmalı. Kimi ürünler cam gibi hassas materyalleri çok çabuk tahriş ediyor. Bardaklar için özel koruyucu etmenler içeren deterjanlar tercih etmek çay bardaklarınızı daha uzun süre ışıl ışıl kullanmanızı sağlar. Ayrıca kullandığınız bardağı yıkamadan önce dibine birkaç damla limon sıkarak da lekelenmelerin önüne geçmek mümkün.
Bunun yanı sıra üzeri desenli ve renkli bardaklarımızı makinede yıkamak yerine elde yıkamayı tercih etmemiz bardağımızın ömrünü uzatacaktır.
Çay takımı modelleri
Çay takımlarında seçenekler öyle çok ki …
En çok sevilen, porselen çay tabaklı çay takımlarıdır genelde. Porselen çay tabağı ile kombinlenen çay bardakları genellikle sade ya da çok yalın çizgilerle hareketlendirilir. Bu sayede porselen çay tabağında kullanılan desenleri sade bardak ile taçlandırırız. Sade kullanılan çay bardağında çayın rengini tam olarak görerek çayımızı yudumlamak daha keyiflidir. Ve en çok sade çay bardağı kullanılan çay takımları tercih edilir. Porselen çay tabaklarında hem zamansız desenler hem de güncel desenleri ile birçok takımları Mutfakfoni mağazamızdan inceleyebilirsiniz. Büyük bir titizlikle seçilen çay takımlarımızda Paşabahçe bardakları tercih edilerek en iyi atölyelerde desenler ve renkler nakşedilir.
Başka vazgeçilmez ve klasikleşen her dönem tercih edilen çay takımları ise kesme olarak adlandırılan tamamen camdan imal edilen takımlardır. Farklı kesme desenlerle bezeli tabakları dahil cam olarak takımlandırılan bu çay setleri sadece bardak kenarına gold yaldız detayı ile asil bir görüntü sağlar. Diğer desenli ve renkli çay setlerinden farklı olarak makinede yıkanmasında her hangi bir sakınca yoktur. Özellikle Paşabahçe bardaklarının tercih edildiği kesme çay setleri yetenekli cam ustaların ellerinde el emeği göz nuru ile üretilmektedir. El işçiliğinin verdiği değer, camın kalitesi seçilen dekorla enfes kesme çay takımları ortaya çıkmaktadır. Bu çay setlerini Mutfakfoni mağazamızdan inceleyip satın alabilirsiniz.
Modern dünyanın bize sunduğu imkanların yanında her zaman tabiata dönüş arzumuz olmuştur. Bu duyguyu bastırmak için evimizin ve yaşam alanlarımızın her köşesine tabiattan bir serpinti eklemeyi isteriz. Bambu çay tabaklı çay takımları bize bu konuda hem zarif, hem tabii, hem de teknolijinin de imkanları ile harika tasarımlar sunuyor. Bambu tabaklı çay setleri sade çay bardakları ile tercih edilerek çok doğal bir görüntü yakalamaktadır. Çay bardaklarının makinede yıkanma kolaylığı vardır fakat bambu ürünlerde makinede yıkamayı tercih etmeyiz. Elde yıkanarak kullanılması bambu ürünlerimizin daha uzun yıllar sağlıkla kullanılması için önemli bir detaydır. Bambu çay tabaklarının doğal yapısının bize sağladığı bir avantaj ise zeytinyağlı bir pamuk ile bakım yapılması ve ilk günkü sağlıklı görüntüsünü hiç kaybetmemesidir.

Çay takımlarının evlilik hazırlıklarında ilk tamamlanan ihtiyaçlardan olması, ev hediyesi düşünürken ilk aklımıza gelen seçeneklerden olması çay takımlarının seçiminde bizi zorlayabilir. Fakat Mutfakfoni mağazamızda her zevke ve bütçeye uygun çay takımları sayesinde işiniz kolaylaşıyor.

15 sonuçtan 1-9 arası gösteriliyor