MUTFAKFONİ | Garanti ve İade

Garanti ve İade

ÜRÜN VE İADE DEĞİŞİMİ

 Satın aldığım ürünü nasıl değiştirebilirim?

mutfakfoni.com’dan satın aldığınız ürünlerin değişimini herhangi bir agaçtanya  mağazasından faturanızı göstererek ya da irsaliyeye istenen ürünün bilgisi belirtilerek iade/değişim adresimize kargolayacak şekilde değişim sağlanabilir. mutfakfoni.com’a özel kampanyalardan ve hediye çekleri ile alınan ürünlerin değişimi sadece mutfakfoni.com’dan yapılabilmektedir. Ürünlerimizin,  hijyen çerçevesinde yasalarla sınırlandırıldığı üzere, ambalajı açılmamış, denenmemiş, bozulmamış, kullanılmamış olmaları halinde iade /değişim edilebilmektedir.

 Satın aldığım ürünü nasıl iade edebilirim?

 mutfakfoni.com ’dan satın aldığınız ürünlerin iadesini fatura tarihinden itibaren 15 iş günü içerisinde yapabilirsiniz. Bunun için siparişinizle gelen irsaliye ile (irsaliyeye not ekleyebilirsiniz) iade edeceğiniz ürünü aşağıda paylaşılan anlaşmalı kargo firmalarına gönderi kodunu verip iade gönderinizi yapabilirsiniz. Kargonuz tarafımıza ulaştıktan sonra iade işlemi tamamlanacaktır. Ürünleri tarafımıza gönderirken bazı hususlara dikkat etmeniz gerekmektedir.

 İade etmek istediğiniz ürünü/ürünleri orijinal ambalajında hasar görmemiş, kullanılmamış, kullanım hatası sonucu zarar görmemiş şekilde tarafımıza yollamanız gerekmektedir. Ürünlerimizin, hijyen çerçevesinde yasalarla sınırlandırıldığı üzere, ambalajı açılmamış, denenmemiş, bozulmamış, kullanılmamış olmaları halinde iade edilebilmektedir.

 Eğer ürünün faturası kurumsal ise, iade işlemi için kurumun düzenlemiş olduğu, kargo payı dahil edilmeden, ‘Ürün Birim Fiyatı + KDV’ şeklinde kesilmiş bir iade faturası ile birlikte göndermeniz gerekmektedir. Faturası kurumlar adına düzenlenen sipariş iadeleri iade faturası kesilmediği takdirde alınamamaktadır.

İadenizi anlaşmalı olduğumuz ‘Yurtiçi Kargo’yu kullanarak karşı ödemeli olarak ve aşağıda yer alan gönderi kodları ile yine aşağıda yer alan depo adresimize gönderebilirsiniz:

MUTFAKFONİ

Arnavutköy Merkez, Karatay Sk. No:23 Arnavutköy/ İSTANBUL

PTT Kargo Gönderi Kodu: 903445564

İade için farklı bir kargo şirketini tercih etmeniz durumunda, kargo ücretini karşılamanız gerekecektir.

Ürününüz tarafımıza ulaştıktan sonra ilgili birimlerce incelenecek ve iadesi için onay verilecektir.

Bu süreç ortalama 2-5 iş gününü almaktadır.

İade kargosu için ücret ödeyecek miyim?

Anlaşmalı olduğumuz  ‘PTT Kargo’yu tercih etmeniz durumunda kargo ücreti ödemezsiniz. İade için farklı bir kargo şirketini tercih etmeniz durumunda kargo ücretini karşılamanız gerekmektedir.

İade etme süresi kaç gündür?

Tüketici Kanunu’ndaki “Sebep Göstermeden Cayma Hakkı” maddesine göre, ürünü teslim aldığınız tarihten itibaren 15 iş günü içinde iade edebilirsiniz. Üründen kaynaklanan herhangi bir kusur sebebiyle yapacağınız iadelerde de aldığınız ürünü teslim tarihinden itibaren 30 gün içerisinde iade edebilirsiniz.

İade koşulları nelerdir?

Ürün(ler) orijinal ambalajında hasar görmemiş, kullanılmamış, kullanım hatası sonucu zarar görmemiş olarak tarafımıza yollamanız gerekmektedir.

Müşteri ürünü, kendisine teslim edildiği andaki durumu ile geri vermekle ve kullanım söz konusu ise kullanma dolayısıyla malın ticari değerindeki kaybı tazminle yükümlüdür.

Ürünlerimizin, hijyen çerçevesinde yasalarla sınırlandırıldığı üzere, ambalajı açılmamış, denenmemiş, bozulmamış, kullanılmamış olmaları halinde iade edilebilmektedir.

Ürün tarafımıza ulaştıktan sonra, ilgili birimlerce incelenecek ve iadesi için onay verilecektir. Bu süreç ortalama 2-5 iş gündür.

İademi nasıl gönderebilirim?

İadenizi anlaşmalı olduğumuz ‘PTT Kargo’yu kullanarak karşı ödemeli olarak ve aşağıda yer alan gönderi kodları ile yine aşağıda yer alan depo adresimize gönderebilirsiniz.

MUTFAKFONİ

Arnavutköy Merkez, Karatay Sk. No:23 Arnavutköy/ İSTANBUL

PTT Kargo Gönderi Kodu: 

İade için farklı bir kargo şirketini tercih etmeniz durumunda, kargo ücretini karşılamanız gerekmektedir

Geri ödeme bana nasıl ve ne zaman ulaşır?

Onaylanan iadelerinizde havale ile ödemelerde geri ödemeniz 48 saat içinde hesabınıza geri yatırılıp tarafınıza e-posta ile bilgi verilir. Kredi kartı ile ödemelerde ise iade edilecek tutar kredi kartınıza online olarak geri ödenir. Ödeme işlemi sonrasında size mail yoluyla bilgilendirme yapılır. Yapılan bedel iadesinin kart hesabınıza yansıma süresi bankanıza göre değişkenlik gösterebilir.
Ödemenizi kredi kartı kullanarak taksitlendirme yaptıysanız tutarın tamamı sahibi olduğunuz kredi kartınızın bankasına tek seferde ödenir. Bu aşamadan sonra banka bu tutarı, kredi kartınıza her ay taksit tutarı kadar yatırır ve çeker (ekstreye + ve – olarak yansır ) .Bu işlem taksit sayısı kadar ay devam eder Eğer iadeden önce 1 veya 2. taksit vb. ödemiş iseniz en son 1 ve 2 . taksiti hesabınıza yatırır fakat diğerlerinde olduğu gibi bu tutarları hem yatırıp hem de çekmez, sadece ekstreye + taksit tutarı kadar meblağ yatırılır. Siz de bu tutarları ödeme yapacağınız aya ait kredi kartı ekstrenizde + bakiye olarak görebilirsiniz.